CURRENT COST sistēmas apraksts un informācija

Prieks, ka esat apmeklējuši mūsu mājas lapu un patiess prieks, ka interesējaties par sistēmu ar kuru Jūs variet analizēt un ekonomēt energoresursus.

Apvienotās karalistes ražotāja CURRENT COST sistēma uz doto brīdi ir līderis tirgū ar kvalitāti un pieejamām opcijām.

Lietotāja instrukcijas gan ir iekļautas moduļu iepakojumā, taču šeit nedaudz aprakstīsim sistēmas darbību un iespējamās komplektācijas.

Lai sāktu enerģijas monitoringu nepieciešams iegādāties starta komplektu.

Šādu komplektu Jūs variet pieslēgt Jūsu vienfāžu sistēmai.

Sensoru uzlieciet uz ienākošā strāvas "Fāzes" vada,

tad sapārojiet raidītāju ar monitoru,

pievienojiet monitoru pie strāvas pārveidotāja

un sistēma jau rāda Jūsu reālā laikā patērēto

elektroenerģiju, kā arī veic arhiva ierakstus.

Iespējams ieprogrammēt arī valūtu un tarifus. (Valūtās ir tikai GBP, EURO, Dolāri un x simbols.)

Vai es varu iekārtu pieslēgt 3 fāžu sistēmai?

Ja jūs vēlaties šo sistēmu lietot uz 3 fāzēm, tad Jums ir papildus nepieciešamas 2 mērspailes, kuras var iegādāties mūsu interneta veikalā. Atceraties, ka datu raidītājs ir ar 3 kanāliem, tātad papildus ir vajadzīgas tikai mērspailes un nekas vairāk.

Kas ir OPTIsmart devējs?

Ja jums nav iespējas uzstādīt vadu spailes, bet jums ir skaitītājs ar optisko diodi, tad jūs variet lietot OPTIsmart devēju. Devējs spēs nolasīt Jūsu datu pa tiešo no raidītāja gaismas diodes impulsiem un nosūtīs tos uz Current Cost monitoru.

Pievienošana ir ļoti vienkārša:

 • Noplesiet divpusīgās līmlentes drošības plēvi un pielipiniet OPTI nolasītāju tieši pretīm Jūsu elektrības skaitītāja gaismas diodei;
 • Novietojiet raidītāju tam piemērotā vietā;
 • Sapārojiet iekārtas un sāciet to lietot.

 Kam ir nepieciešams papildus monitors?

Papildus monitorus jūs variet pieprogrammēt jebkuram no datu devējiem jūsu sistēmā. To lieto parasti tad, kad sistēma ir aprīkota ar vairākiem moduļiem un ir nepieciešams kādu no datu plūsmām redzēt atsevišķi.

Kam ir nepieciešams papildus datu raidītājs?

Tieši tā pat kā sistēmā var pievienot papildus monitorus, tā arī var pievienot papildus datu raidītājus, lai sistēmu padarītu advantcētāku un funkcionālāku.

Kam es varu pielietot EnviR USB datu kabeli?

Ar USB datu kabeli ir iespējams savienot enerģijas monitoru ar datoru. Tas nepieciešams ja vēlaties ielādēt datus no monitora uz datoru vai web serveri , lai pēc tam veiktu analīzi.

Programmatūra izmantojot USB datu kabeli:

Vispirms jāsaka, ka Current Cost ir izvēlējies citu atbalsta programmatūras modeli, kā citi ražotāji, proti šī produkta dati ir atvērtā koda, tas nozīmē ka jebkura persona kuram ir zināšanas programmēšanā izmantojot atvērtā koda termināļa datus var izveidot programmu datu ierakstīšanai pēc saviem ieskatiem. Un tādejādi ir pieejami daudz webservisi un programmas ar kurām ir iespējams darbināt CC monitoru caur USB datu kabeli.

USB kabeļa jaunākos draiverus priekš windowsa variet nolādēt šeit:

Lai pārbaudītu monitora savienojumu ar datoru, kā arī ,lai redzētu vai dati tiek nolasīti no enerģijas monitora, Jums ir nepieciešams datu terminālis, kuru Jūs variet nolādēt šeit zemāk, tikai atcerieties, ka dati tiek sūtīti reizi 6 sekundēs, tātad pēc porta atvēršanas vajadzētu vismaz 6 sekundes pagaidīt līdz atnāk pirmie dati):

 Jāatzīst, ka par cik ražotājs neatbalsta programmatūru, tad ir pieejami vairāki izstrādātāji ar dažādiem noteikumiem un cenām. Visas programmatūras un webservisu veidus Jūs variet aplūkot šeit Current Cost mājas lapā: http://www.currentcost.com/software-downloads.html

Lai aiztaupītu Jums laiku izmēģinot šos servisus varam ieteikt, ka no webservisiem vienīgais kas darbojas Latvijā un ir bezmaksas vienai e-pasta adresei būs šis: http://home-energy.meniscus.co.uk/

Šeit ir iespējams vienkārši sapārot ierīci un caur web lapu ieiet savā kontā un vērot patēriņa līknes, tarifus un citus datus. Pārējie webservisi kas atrodas Curren Cost mājas lapā vai nu nedarbojas Latvijā, vai nu ir kļūdaini vai arī ir maksas.

Uz doto brīdi darbojoša programmatūra, kura instalējama uz datora nav atrasta, taču ja esi labi pazīstams ar Delphi programmēšanas valodu un Firebird datu bāzi, tad šī: http://kerryneighbour.com/software.html programmatūra ir pati pilnība priekš Curren Cost monitora. Par cik programmatūra ir bezmaksas, tad atbalsts nav pieejams. Programmatūru ir nepieciemas nedaudz pielabot, lai tā varētu pilnībā darboties, ja Tu to vari  izdarīt, droši padod ziņu uz mūsu e-pastu, vienosimies par sadarbības modeli.

Kas ir NETsmart bridge modulis?

NETsmart bridge modulis ir tīkla iekārta, kuru savienojot ar Current Cost monitoru jūsu dati tiek BEZMAKSAS nosūtīti uz Current Cost datu glabāšanas serveri, kur tie tiek vizuāli atspoguļoti konta lietotājam.

Lai to izdarītu Jums ir nepieciešams:

 • Izveidot savu kontu mājas lapā: http://my.currentcost.com/
 • Ierakstiet portālā sava NETsmart bridge MAC adresi, kura atrodas modulim otrā pusē
 • Spiežiet "Savienot" un Jūsu sistēma ir gatava darbam.

(Atcerieties, ka NETsmart bridge modulim ir savs barošanas bloks un lietojot šo moduli jūsu enerģijas monitoram vairs nav nepieciešams esošais barošanas bloks, tas barosies no web moduļa elektrības. Enerģijas monitora barošanas bloku droši atvienojiet un nolieciet glabāšanā, līdz brīdim kad lietosiet monitoru bez web moduļa!)

Par cik internets ir diezgan advancēta lieta, tad ir iespējams moduļa datus padarīt publiskus, kā arī ir iespējams ievietot atspoguļojumus savā mājas lapā, blogā, vai kādā citā interneta vietnē.

Šeit ir aplūkojami mūsu NETsmart bridge moduļa dati: http://my.currentcost.com/device/89951

 Piejamā aplikācija web videi:

 Visus datus iespējams arī nolasīt izmantojot jebkuru no viedtālruņiem:

Izmantojiet adresi: http://my.currentcost.com/m/

Ja ir kādi jautājumi vai neskaidrības, labprāt palīdzēsim, droši rakstiet vai zvaniet mums.

 

Iekārtas sagatavošana darbam, devēja un uztvērēja sapārošana, voltāžas kalibrēšana:

1.) Iekārtas sagatavošana darbam:

 • Pievienojiet barošanas bloku monitoram;
 • Reālā laika patēriņa dipsplejs rādīs strīpiņas "- , -" Tas nozīmē ka monitors nav sapārots ar raidītāju;
 • Lai aktivizētu raidītāju izņemiet plastmasas drošības plāksnīti, kura atrodas ierīces apakšpusē;
 • Ja displejs jau rāda ''0'' wati, tad tas nozīmē, ka monitors ar raidītāju ir jau sapārojies un jums nekādas papildus darbības nav jāveic, ja tā nav tad jāveic ierīču pārošana.

2.) Raidītāja un uztvērēja pārošana:

 • Novietojiet raidītāju ar uztvērēju vienā telpā;
 • Sameklējiet uz raidītāja blakus diodei esošo mikroslēdzi, kurš atrodas korpusa iekšpusē. Mikroslēdža nospiešanai piemērots instruments varētu būt piemēram pildspalvas kodoliņš;
 • Nospiežiet un turiet mikroslēdzi līdz brīdim kamēr "VIENREIZ" ir iemirgojusies gaismas diode un tad nekavējoties to atlaižiet; Kamēr raidītāja diode mirgo, ņemiet monitoru izvēlieties zonas no 1 - 9 ar < - > , vai arī kopējo kanālu, tad kad zona ir izvēlēta turiet nospiestu bultiņu "UZ LEJU" līdz brīdim kamēr monitoram nomirgo sarkanā gaismas diode.
 • Kad jūs atlaidīsiet pogu uz "UZ LEJU" monitorā pie sadaļas voltāža redzēsiet voltus kādi ir uzstādīti monitorā. Par cik Apvienotajā Karalistē spriegums ir 240V (kas ir pēc noklusējuma), tad lai iekārta precīzi darbotos mums būs jāizmaina darba voltāža, kuru mainīsim ierīču pārošanas procesā, skatīt zemāk.;
 • Kad process ir pabeigts, tad sapārošanas process tiks automātiski pabeigts no 1 līdz 2 minūtēm;

3.) Voltāžas kalibrēšana:

 • Brīdī kad pārošanas procesā esat atlaidis raidītāja mikroslēdzi, lai izvēlētos uz monitora vajadzīgo zonu, pēc zonas izvēles, redzot ka uz displeja ir 240V, ņemiet vēlreiz instrumentu un spiežiet un turiet raidītāja mikroslēdzi 3 sekundes un tad atlaidiet. Displejā vajadzētu parādīties 250V
 • Atkārtojiet šo procesu līdz vajadzīgajai voltāžai. Apgabals ir no 200V - 260V ar soli 10V.

! Veiciet šo procedūru ātri, lai tas notiktu raidītāja pārošanās procesa laikā. Ja gadījumā neuzspējāt samainīt vajadzīgo voltāžu, tad veiciet pārošanas procesu vēlreiz līdz vēlajamiem parametriem. Lai Jums izdodās.

 

Dažādi video:

Attachments:
Download this file (Envi XML v19 - 2011-01-11.pdf)Envi XML v19 - 2011-01-11.pdf150 Kb

Iepirkuma grozs

 x 
Grozs ir tukšs

Partneri

Facebook

| Kontakti |

©2011-2016 ALTECO SIA